Zbliża się Wojewódzki Finał Turnieju "Z podwórka na stadion". O zwycięstwo powalczą drużyny z powiatu wieruszowskiego

Dodane przez EWE24.net
Kategoria:

W dniach 8-9 kwietnia ponad 100 drużyn z 24 powiatów walczyć będzie w Łodzi o zwycięstwo w wojewódzkim finale XIX Turnieju Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku. Rywalizacja chłopców i dziewcząt tradycyjnie toczyć się będzie w trzech kategoriach wiekowych: U-8, U-10 i U-12.


O prawo gry w finale wojewódzkim walczono w eliminacjach powiatowych, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i wyłoniły uczestników finału wojewódzkiego, który zostanie rozegrany na boiskach Chojeńskiego Klubu Sportowego przy ul. Kosynierów Gdyńskich 18. Siedem powiatów i trzy miasta na prawach powiatu będą miały swoich reprezentantów we wszystkich kategoriach.


Po sześć zespołów wystawią powiaty: łęczycki, łowicki, opoczyński, piotrkowski, skierniewicki, wieluński, zduńskowolski oraz miasta Łódź, Piotrków Trybunalski i Skierniewice. Pierwszego dnia rywalizacji wyłonieni zostaną zwycięzcy w kategoriach U-12 dziewcząt i chłopców oraz U-10 dziewcząt. Na 9 kwietnia zaplanowano natomiast mecze chłopców U-10, a także chłopców i dziewcząt U-8.


Uczestnicy turnieju finałowego zakończą rywalizację z upominkiem i pamiątkowym medalem. Będą również dyplomy dla wszystkich drużyn, nagrody indywidualne dla najlepszych zawodników oraz puchary dla zespołów z miejsc 1-3. Dla triumfatorów rozgrywek do lat 10 i 12 premią za osiągnięty wynik będą przepustki uprawniające do gry w Finale Ogólnopolskim. Najlepsze zespoły do lat 8 udział w XIX edycji Turnieju Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku zakończą natomiast na szczeblu wojewódzkim. Wszystkie drużyny najmłodszej kategorii wiekowej wyjadą z Łodzi z meczowymi koszulkami, a czterech finalistów otrzyma komplety firmy Nike.


Uczestnicy turniejów finałowych (lista w załączniku) proszeni są o jak najszybsze potwierdzenie udziału w rozgrywkach. Można to zrobić u koordynatora Tomasza Lenarta telefonicznie (504 064 435) lub drogą mailową (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).


UWAGA!!! Trenerzy poszczególnych zespołów muszą pamiętać, że na godzinę przed turniejem mają obowiązek przedstawić w biurze zawodów:

 • wydrukowany z systemu formularz zgłoszenia drużyny (wygenerowany najwcześniej 5 dni przed datą finału wojewódzkiego i podpisany przez dyrektora szkoły lub prezesa podmiotu zgłaszającego zespół do rozgrywek), zawierający listę zawodników (drużyny z odręcznymi dokumentami lub odręcznie dopisany zawodnik nie zostaną dopuszczeni do gry);
 • ważny dokument tożsamości ze zdjęciem każdego zawodnika;
 • brakujące zgody rodziców (jeżeli drużyna ma braki, zostanie wysłany do trenera e-mail oraz sms).
 • Jednocześnie przypominamy, że trenerzy mają możliwość zgłoszenia kontuzji zawodnika na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Telefoniczne zgłoszenia nie będą rozpatrywane. Zgłoszenie musi być poparte oświadczeniem rodzica; każda sprawa będzie oddzielnie rozpatrywana.


  Organizatorem Turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem tytularnym firma Tymbark. Główne cele Turnieju to popularyzacja aktywności sportowej wśród uczniów szkół podstawowych, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń. W dotychczasowej historii turniej był początkiem piłkarskiej przygody dla wielu obecnych reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych: Arkadiusza Milika, Piotra Zielińskiego, Bartosza Bereszyńskiego, Tomasza Kędziory, Bartosza Salamona, Marcina Kamińskiego, Gracjana Horoszkiewicza, Igora Łasickiego, Karola Żwira, Filipa Jagiełło, Michała Bartkowiaka oraz Pauliny Dudek.


  Lista uczestników turnieju finałowego


  info: ŁZPN

  Zobacz także

  Podpalił zakład produkcyjny, w którym pr…

  Bejda Paweł podsumował kampanię wyborczą…

  Policjanci rozmawiali z młodzieżom o bez…

  Pijany 17 - latek odpowie za bezpodstawn…

  Konkurs plastyczny z okazji stulecia woj…

  Uwaga na fałszywe wiadomości dotyczące „…

  Tragedia w Łubnicach. 59-latek zasłabł i…

  Zbliżają się zawody wędkarskie z okazji …

  [ZDJĘCIA] Strażackie Floriany po raz kol…

  Tragedia nad zalewem w Bolesławcu. Odnal…

  Zbliża się Dzień Dziecka w Wieruszowie. …

  Big Cyc i Big Grill w Wieruszowie!

  Witold Stępień - Marszałek Województwa Ł…

  UWAGA na oszustów! Udają pośredników szy…

  Groźny wypadek w miejscowości Krzyż. Trz…

  Podaruj nowy dom psiakom ze schroniska. …

  Maturzyści z LO walczą o kolejny bardzo …

  Za nami spotkanie sołtysów z gminy Wieru…