Ruszyła akcja bezpłatnego czipowania pupili!

Urząd Miejski w Wieruszowie informuje, że ruszyła bezpłatna akcja znakowania - czipowania zwierząt, których właściciele są mieszkańcami gminy Wieruszów. Znakowanie (czipowanie) psów i kotów jest całkowicie bezpłatne i odbywa się na koszt gminy.


Osoby posiadające zwierzęta domowe (w szczególności psy i koty) zobowiązane są do dbałości o ich zdrowie i czystość, karmienie zwierząt, zapewnienie godnego miejsca pobytu i opieki weterynaryjnej oraz poddawanie zabiegom znakowania – czipowania (§ 23 uchwały nr IX/73/2019 z dnia 27 czerwca 2019 r. zmieniająca uchwałę w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Wieruszów).

Zabiegom znakowania (czipowania) podlegają psy posiadające aktualne szczepienie przeciw wściekliźnie. W przypadku kotów szczepienie przeciw wściekliźnie nie jest wymagane. O sfinansowanie ubiegać się mogą osoby fizyczne będące właścicielami psa lub kota zamieszkujące na terenie Gminy Wieruszów, co potwierdzą w oświadczeniu stanowiącym załącznik do wniosku o przyznanie sfinansowania. Właściciel uzyskuje sfinansowanie kosztów znakowania (czipowania) w wysokości 100% poniesionych kosztów. Akcja obejmuje również bezpłatną sterylizację/kastrację zwierząt, których właściciele mieszkają na terenie gminy Wieruszów. Usługa jest całkowicie bezpłatna i odbywa się na koszt Gminy Wieruszów.


Sfinansowaniu podlegają tylko i wyłącznie zabiegi wykonane w Gabinecie Weterynaryjnym przez lek. wet. Panią Andżelikę Barczak, mającym siedzibę przy ul. Osiedlowej 1k, 98-400 Wieruszów, numer telefonu: 603-394-731. (Gmina podpisała umowę z ww. Gabinetem, który został wybrany w drodze zapytania ofertowego).

pdf
Nazwa pliku: WNIOSEK-1.pdf
Rozmiar pliku: 150 kb
Pobierz plik

Zobacz także

[ZDJĘCIA] "Kto nie pamięta historii…

[ZDJĘCIA + WIDEO] Paulina Matysiak podcz…

Uwaga mieszkańcy! W znanych serach wykry…

Zawiadomienie Wójta Gminy Łubnice

[ZDJĘCIA] Świetna zabawa na Dożynkach Gm…

Konferencja Pauliny Matysiak i Lewicy w …

„Rodzinnie, Trzeźwo, Bezpiecznie”. Za na…

Zachęcamy do adopcji psiaków ze schronis…

Rutynowa kontrola zakończona zatrzymanie…

Policja Wieruszów: bezpieczna droga do s…

Komunikat Głównego Lekarza Weterynarii w…

Wysyp grzybów to sezon częstych zaginięć…

Termomodernizacja budynku Szkoły w Piecz…

Wypadek samochodu ciężarowego w Dzietrzk…

Wieruszowscy policjanci poszukują właści…

Wypadek na S-8. Samochód zjechał z drogi…

Przebudowa ulicy Ignacego Krasickiego i …

Gmina Łubnice: Obwieszczenie o wyłożeniu…