Ruszyła akcja bezpłatnego czipowania pupili!

Urząd Miejski w Wieruszowie informuje, że ruszyła bezpłatna akcja znakowania - czipowania zwierząt, których właściciele są mieszkańcami gminy Wieruszów. Znakowanie (czipowanie) psów i kotów jest całkowicie bezpłatne i odbywa się na koszt gminy.


Osoby posiadające zwierzęta domowe (w szczególności psy i koty) zobowiązane są do dbałości o ich zdrowie i czystość, karmienie zwierząt, zapewnienie godnego miejsca pobytu i opieki weterynaryjnej oraz poddawanie zabiegom znakowania – czipowania (§ 23 uchwały nr IX/73/2019 z dnia 27 czerwca 2019 r. zmieniająca uchwałę w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Wieruszów).

Zabiegom znakowania (czipowania) podlegają psy posiadające aktualne szczepienie przeciw wściekliźnie. W przypadku kotów szczepienie przeciw wściekliźnie nie jest wymagane. O sfinansowanie ubiegać się mogą osoby fizyczne będące właścicielami psa lub kota zamieszkujące na terenie Gminy Wieruszów, co potwierdzą w oświadczeniu stanowiącym załącznik do wniosku o przyznanie sfinansowania. Właściciel uzyskuje sfinansowanie kosztów znakowania (czipowania) w wysokości 100% poniesionych kosztów. Akcja obejmuje również bezpłatną sterylizację/kastrację zwierząt, których właściciele mieszkają na terenie gminy Wieruszów. Usługa jest całkowicie bezpłatna i odbywa się na koszt Gminy Wieruszów.


Sfinansowaniu podlegają tylko i wyłącznie zabiegi wykonane w Gabinecie Weterynaryjnym przez lek. wet. Panią Andżelikę Barczak, mającym siedzibę przy ul. Osiedlowej 1k, 98-400 Wieruszów, numer telefonu: 603-394-731. (Gmina podpisała umowę z ww. Gabinetem, który został wybrany w drodze zapytania ofertowego).

pdf
Nazwa pliku: WNIOSEK-1.pdf
Rozmiar pliku: 150 kb
Pobierz plik

Zobacz także

Kraksa w Nowym Ochędzynie. Policja opubl…

Informacja ws. deklaracji przyłączenia d…

Pożar w Podzamczu. W płomieniach stanął …

Wypadek w Świątkowicach, mężczyzna spadł…

[ZDJĘCIA] Mikołaj Kopernik - wielki Pola…

Profesjonalna sala do treningów Sztuk Wa…

[ZDJĘCIA] Za nami spotkanie autorskie i …

Tragiczne wieści ze szpitala. Nie żyje W…

Kraksa na drodze S8, auto rozbiło się o …

Zabawa ostatkowa i akcja dla Wojtusia w …

[WIDEO] Atak na Wicemarszałka Andrzeja G…

Dzień Babci i Dziadka. Za nami uroczysto…

Stypendysta Prezesa Rady Ministrów z ZSP…

Narkotyki i dopalacze zabijają, szkoda C…

Kolejny Klub Filmowy w Gminie Sokolniki…

Piękny jubileusz w Gminie Sokolniki. Pań…

Spotkanie autorskie z Moniką A. Oleksa w…

Już w najbliższą niedzielę spotkanie z J…