„Rodzinnie, Trzeźwo, Bezpiecznie”. Za nami trzeci piknik profilaktyczny w Wieruszowie

We wtorek 10 września 2019 r. na terenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Pieczyskach odbył się trzeci, równie udany piknik profilaktyczny zorganizowany przez pracowników Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wieruszowie. Tegoroczna impreza odbyła się pod hasłem „Rodzinnie, Trzeźwo, Bezpiecznie".


Piknik, jest jednym z elementów projektu socjalnego realizowanego przez pracowników MGOPS w Wieruszowie pt. „W stronę rodziny", który ma na celu poprawę funkcjonowania rodzin zagrożonych wykluczeniem i marginalizacją społeczną przez integrację środowiska lokalnego i rodzinnego. Głównym celem samego pikniku jest dostarczanie informacji na temat ryzyka związanego z używaniem substancji psychoaktywnych tj. alkohol i narkotyki, jest też jedną z alternatywnych form spędzania czasu wolnego.


Na wtorkowym spotkaniu nie zabrakło gospodarzy obiektu z prezesem OSP w Pieczyska Panem Mirosławem Gabasem, którzy ubrani w stroje bojowe prezentowali dzieciom sprzęt strażacki, samochód i remizę. Dużo radości dało dzieciom oczywiście lanie wodą z węza strażackiego.

W spotkaniu wzięli też udział członkowie Stowarzyszenia historycznego Gloria Victis Pan Tomasz Jaciuk i Pani Katarzyna Idzikowska, którzy zaprezentowali umundurowanie i wyposażenie strzelca oraz oficera Wojska Polskiego, z okresu międzywojennego oraz ubiór kobiecy i uzbrojenie z okresu Powstania Styczniowego. Udział w pikniku członków Gloria Victis był możliwy dzięki pomocy radnego, Pana Dawida Boryczko.


Atrakcją pikniku były odwiedziny członków Wieruszowskiego Klubu Kolarskiego z trenerami Robertem Zychem i Tomaszem Zawiertą, którzy zachęcali dzieci do spędzania wolnego czasu na rowerze. Najlepsze zawodniczki Klubu kolarskiego Patrycja i Magda Zawierta, opowiadały o treningach, trudach pracy i swoich sukcesach. Prezes Klubu Pan Robert Zych serdecznie zapraszał dzieci do zapisania się do Wieruszowskiej Szkółki Kolarskiej.


Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w pikniku i do zobaczenia za rok.

Zobacz także

Tuwim na rockowo! Zapraszamy na koncert …

Ogólnopolski „Dzień Seniora” z Zakładem …

Odznaczenie dla Kierownika Powiatowego C…

Nagroda Marszałka Województwa Łódzkiego …

Wieruszowscy policjanci zatrzymali nietr…

Akcja strażaków w Teklinowie. Osobówka s…

Wieruszowski Dom Kultury poszukuje kandy…

Wybory do Sejmu i Senatu: Kto z mandatam…

Dzień Edukacji Narodowej w wieruszowskim…

Wybory do Sejmu: Jak głosowano w naszym …

Wieruszowskie Liceum wzorem dla innych s…

[ZDJĘCIA + WIDEO] Cezary Olejniczak popi…

Pierwsza pomoc przedmedyczna – warsztaty…

[WIDEO] "Ostatni przedwojenny jarma…

W Ozorkowie odbędzie się Bieg im. Agaty …

Powiat Wieruszowski podpisał umowę na pr…

Zostań policjantem – czyli „Kryminalna N…

Spotkanie policjantów z pracownikami Rej…