Projekt "Zdrowe powietrze to jest to!" z dofinansowaniem dla wieruszowskiej szkoły

Projekt „Zdrowe powietrze to jest to!" uzyskał dofinansowanie w ramach Programu Edukacji Ekologicznej z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w wysokości 28 781,00 zł. Realizowany będzie od 09-09-2019 do 12-06.2020 w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Wieruszowie dla 283 uczniów.


Przewidziano w nim następujące zadania:

  • zakup pomocy dydaktycznych
  • realizację wycieczek (m.innymi do Arboretum SGGW w Rogowie; zajęcia terenowe w Ośrodku Działań Ekologicznych „Źródła", warsztaty terenowe w Lesie Łagiewnickim w Łodzi)
  • realizację dodatkowych zajęć dla Klasy I, II, III/ grupy 6 „Problematyka zanieczyszczeń powietrza oraz ich szkodliwe oddziaływanie na zdrowie ludzi" wraz z zestawem edukacyjnym dla uczestników
  • realizację dodatkowych zajęć dla Klasy V, VI/ grupy 4 „Problematyka zanieczyszczeń powietrza oraz ich szkodliwe oddziaływanie na zdrowie ludzi"
  • Zajęcia lekcyjne w klasach I-III na temat: Przyczyny zanieczyszczenia powietrza, Co wdychamy?- Smog naszym wrogiem, Oddech dla Ziemi
  • Zajęcia tematyczne na godzinach wychowawczych na temat: Czym palimy w piecu?, Czuję wiosnę bo oddycham czystym powietrzem

Ponadto zostaną przeprowadzone 2 konkursy o tematyce ekologicznej:

  • Gminny konkurs plastyczny „Czyste powietrze wokół nas"
  • Gminny konkurs na najciekawszy wiersz w zakresie ochrony powietrza.


Oraz doświadczenie uczniowskie „Badanie czystości powietrza w swojej okolicy" – uczniowie klas VII wykonają doświadczenie, którego celem będzie zbadanie stanu czystości powietrza w swojej okolicy.


Projekt „Zdrowe powietrze to jest to!" wpisuje się w proekologiczne działania Gminy Wieruszów w zakresie ochrony powietrza. Wynika on z oddolnej potrzeby zwiększenia świadomości ekologicznej i jest skierowany bezpośrednio do uczniów. Rodzice i mieszkańcy Gminy będą jego beneficjentami pośrednimi (poprzez promocję, udział szkół i przedszkoli w konkursach, wykonanie broszury informacyjnej). Realizacja wspólnych działań wpłynie na integrację społeczności uczniowskiej, integrację ze środowiskiem lokalnym, promocję działań szkoły, współpracę z mediami, rozwijanie zdolności i zainteresowań uczniów poprzez udział w konkursach, współpraca z placówkami oświatowymi.

Zobacz także

[ZDJĘCIA] "Kto nie pamięta historii…

[ZDJĘCIA + WIDEO] Paulina Matysiak podcz…

Uwaga mieszkańcy! W znanych serach wykry…

Zawiadomienie Wójta Gminy Łubnice

[ZDJĘCIA] Świetna zabawa na Dożynkach Gm…

Konferencja Pauliny Matysiak i Lewicy w …

„Rodzinnie, Trzeźwo, Bezpiecznie”. Za na…

Zachęcamy do adopcji psiaków ze schronis…

Rutynowa kontrola zakończona zatrzymanie…

Policja Wieruszów: bezpieczna droga do s…

Komunikat Głównego Lekarza Weterynarii w…

Wysyp grzybów to sezon częstych zaginięć…

Termomodernizacja budynku Szkoły w Piecz…

Wypadek samochodu ciężarowego w Dzietrzk…

Wieruszowscy policjanci poszukują właści…

Wypadek na S-8. Samochód zjechał z drogi…

Przebudowa ulicy Ignacego Krasickiego i …

Gmina Łubnice: Obwieszczenie o wyłożeniu…