Policja Wieruszów: bezpieczna droga do szkoły w naszym powiecie

Dodane przez EWE24.net

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego wieruszowscy policjanci podejmują działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Funkcjonariusze nie tylko czuwają nad bezpieczeństwem uczniów w pobliżu szkół, ale również cyklicznie spotykają się z dziećmi i młodzieżą podczas policyjnych prelekcji.


Podczas spotkań policjanci przekazują informacje związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym oraz w miejscach publicznych i miejscu zamieszkania. Wśród ożywionych dyskusji nie brakuje również informacji związanych z kontaktami z osobami nieznajomymi, właściwym korzystaniu z internetu a także ostrzeżeń związanych z właściwym zachowaniem się młodzieży. Spotkania prowadzone są w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły". W ciągu ostatnich kilku dni wieruszowscy policjanci m.in. odwiedzili dzieci i młodzież w Szkole Podstawowej nr 1 w Wieruszowie oraz w Przedszkolu i Szkole Podstawowej w Łubnicach.


Przez cały rok szkolny droga do i ze szkoły będzie stałym elementem w życiu dziecka. Dlatego też, wszyscy uczestnicy ruchu drogowego powinni zadbać, by była bezpieczna. Przypominamy, że to rodzicie i opiekunowie głównie odpowiadają za swoje pociechy. Systematyczne rozmowy z dziećmi na temat zasad poruszania się po drodze, a przede wszystkim poprzez dawanie dobrego przykładu swoim zachowaniem, będą z pewnością miały wpływ na kształtowanie odpowiednich postaw i zachowań dzieci, jako niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Przypominamy rodzicom, że zgodnie z art. 43 Ustawy prawo o ruchu drogowym, dziecko do 7 roku życia może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby co najmniej 10-letniej (nie dotyczy to strefy zamieszkania i drogi przeznaczonej wyłącznie dla pieszych). Bardzo ważnym czynnikiem zwiększającym bezpieczeństwo w ruchu drogowym, jest noszenie elementów odblaskowych. Rodzice, którzy zawożą dzieci do szkoły powinni też pamiętać o obowiązku przewożenia ich w fotelikach ochronnych lub specjalnych siedziskach z zapiętymi pasami.


Akcja „Bezpieczna droga do szkoły" jest zatem adresowana zarówno do dzieci, jak i do wszystkich dorosłych, w szczególności do rodziców i opiekunów.


Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności na drodze, szczególnie w rejonie szkół, przedszkoli, placówek oświatowo-wychowawczych, oraz miejsc, gdzie grupują się dzieci i młodzież.

• Mamo, Tato – dziecko naśladuje twoje zachowania, daj więc dobry przykład!

• Nauczycielu – odkrywaj przed dziećmi bezpieczny świat, także w sferze ruchu drogowego !

• Kierowco – uważaj w pobliżu szkół, zdejmij nogę z gazu !


Niech droga do szkoły będzie bezpieczna przez cały rok !

asp. sztab. Damian Pawlak

info. KPP Wieruszów

Zobacz także

Tuwim na rockowo! Zapraszamy na koncert …

Ogólnopolski „Dzień Seniora” z Zakładem …

Odznaczenie dla Kierownika Powiatowego C…

Nagroda Marszałka Województwa Łódzkiego …

Wieruszowscy policjanci zatrzymali nietr…

Akcja strażaków w Teklinowie. Osobówka s…

Wieruszowski Dom Kultury poszukuje kandy…

Wybory do Sejmu i Senatu: Kto z mandatam…

Dzień Edukacji Narodowej w wieruszowskim…

Wybory do Sejmu: Jak głosowano w naszym …

Wieruszowskie Liceum wzorem dla innych s…

[ZDJĘCIA + WIDEO] Cezary Olejniczak popi…

Pierwsza pomoc przedmedyczna – warsztaty…

[WIDEO] "Ostatni przedwojenny jarma…

W Ozorkowie odbędzie się Bieg im. Agaty …

Powiat Wieruszowski podpisał umowę na pr…

Zostań policjantem – czyli „Kryminalna N…

Spotkanie policjantów z pracownikami Rej…